Segregacja - czyli co, jak i gdzie wyrzucamy?

Wpisz poniżej, co chcesz wyrzucić - w nawiasie podano typ pojemnika:

Odpady kuchenne w reklamówce?

W drugim dniu śmieciowej rewolucji nadal pojawiają się bardzo sensowne pytania o segregację śmieci. Wiele osób pyta: Czy do kosza można wyrzucać odpady kuchenne w zwykłej reklamówce? 
Moim zdaniem...

Czytaj więcej: Odpady kuchenne w reklamówce?

Segregacja śmieci od nowa

Z początkiem lipca w gminach staną kolorowe kosze na posegregowane śmieci a mieszkańcy chwycą się za głowę i będą zastanawiać nad kubeczkami, butelkami i resztkami jedzenia - gdzie to wszystko powyrzucać?! Ta strona pomaga w odnalezieniu się w niuansach segregacji i daje wskazówki odnośnie kategorii konkretnego odpadu.

Czytaj więcej: Segregacja śmieci od nowa

Segregacja wg Ministerstwa

Ministerstwo Środowiska zabrało głos w sprawie nowych zasad segregacji odpadów. To cieszy, jednak znów w komunikacie zabrakło szczegółowych informacji, a to co opisano może wzbudzić (po raz kolejny) zmieszanie u mieszkańca... Bo czym w końcu jest ten styropian?

Czytaj więcej: Segregacja wg Ministerstwa

Co za dużo, to nie zdrowo!

Dzwon

- Jak często firma powinna opróżniać kosze na śmieci?
- Jak tylko się zapełnią!

A jak jest w rzeczywistości? Czy coś się w tym względzie zmieni po 1 lipca?

Czytaj więcej: Co za dużo, to nie zdrowo!

Biodegradowalne zagadki

Spośród wszystkich frakcji śmieci pewien kłopot mogą stanowić odpady biodegradowalne. Sama nazwa wskazuje, że potencjalnie są to śmieci, które z czasem same zgniją, rozłożą się. Niestety, co gmina to inna interpretacja - stąd różne listy odpadów przy tej kategorii!

Czytaj więcej: Biodegradowalne zagadki

Podkategorie

TOP