Segregacja - czyli co, jak i gdzie wyrzucamy?

Wpisz poniżej, co chcesz wyrzucić - w nawiasie podano typ pojemnika:

Co za dużo, to nie zdrowo!

Dzwon

- Jak często firma powinna opróżniać kosze na śmieci?
- Jak tylko się zapełnią!

A jak jest w rzeczywistości? Czy coś się w tym względzie zmieni po 1 lipca?

Nadzieją tej ustawy były między innymi czyste i wolne od śmieci lasy oraz zysk całego społeczeństwa z większej masy posortowanych śmieci (do recyklingu) i tym samym mniejszej ilości śmieci lądujących na wysypiskach. Z korzyścią dla naszego polskiego krajobrazu...

A co z lokalnym krajobrazem "okołośmietnikowym"? Wszyscy pewnie znacie takie obrazki sprzed waszych domów/bloków. Ktoś źle oszacował ilość śmieci i wywóz odbywa się zbyt rzadko.

Mam nadzieję, że od 1 lipca - przy tak dużych pieniądzach wydawanych na gospodarkę odpadami - częstotliwość wywożenia śmieci będzie sukcesywnie dopasowywana do realnych potrzeb i firma wyłoniona z przetargu będzie zobowiązana do opróżnienia pojemnika zaraz po jego zapełnieniu. Zakładając, że taki zapis znalazł się w umowie przygotowanej przez gminę... Bo jeśli nie, to nie tylko lasy pozostaną zagruzowane (bo gruzu i odpadów remontowych ustawa nie objęła), ale także nasze przydomowe skwerki straszyć będą cuchnącymi górami (nota bene posegregowanych!) śmieci.

Ps Mam też nadzieję, że 1 lipca znikną pojemniki "dzwony" a pojawią się normalne kosze z pokrywą, bo nie wyobrażam sobie tych kolejek przed plastikami, gdzie ludzie będą wrzucać (przez te małe dziurki!) pojedyncze kubeczki po jogurcie.

TOP